Przejdź do treści
  • Nazywam się Wojciech Nowak i jestem założycielem winnicy SubTilia. Przez większość mojego życia pracowałem jako inżynier, ale po wielu latach postanowiłem zrealizować swoje marzenie oparte na pasji do wina i stworzyć coś wyjątkowego w tej pięknej okolicy, jaką stanowią Gniewoszyce. To malutka wioska, która znajduje się w linii Łuku Mużakowa, zaledwie dwanaście kilometrów od granicy Brandenburgii i Saksonii; jest niełatwo dostępna, ale właśnie dzięki temu ma swój niesamowity urok i niepowtarzalny klimat. Nasza winnica oferuje nie tylko wyjątkową atmosferę, ale także przytulne miejsca noclegowe dla naszych gości. Na terenie winnicy znajduje się osobny, klimatyczny kamienny domek gościnny, który może pomieścić cztery osoby. Wyposażyłem go we wszystko, czego można potrzebować podczas pobytu, takie jak pełni funkcjonalną kuchnię, łazienkę z ubikacją, kominek, telewizję satelitarną oraz radio. Dla wygody naszych gości udostępniliśmy również pralkę, którą można bezpłatnie korzystać.

Winnica SubTilia to również miejsce, gdzie można spędzić miły czas w naszym obiekcie Quincho. To idealne miejsce na spotkania przy grillu lub cieszenie się ciepłem kominka. Naszym gościom oferujemy także możliwość wypożyczenia czterech górskich rowerów za dodatkową opłatą, aby mogli odkrywać okoliczne atrakcje i piękno przyrody.

Cała nasza posesja jest ogrodzona i monitorowana, więc nasi goście mogą czuć się bezpiecznie. Parking na terenie winnicy jest bezpłatny, a dla miłośników świeżych warzyw i ziół przygotowaliśmy ekologiczny przydomowy ogródek, z którego mogą korzystać. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wzbogacić swoje posiłki prawdziwymi smakami i przyprawami.

Winnica SubTilia jest także świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. W pobliskiej wiosce Łęknica znajduje się Park Mużakowski, największy w Europie park angielski, który został wpisany na listę UNESCO. Można tam również odwiedzić ścieżkę geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina”, która prowadzi przez piękne jeziora o niesamowitych kolorach. Inną atrakcją jest Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa, który obejmuje fragmenty pięciu gmin i oferuje unikalne geotypy oraz zabytki kultury Łużyckiej.

Z winnicy samochodem do poniższych miejsc dostaniecie się:

  • Drezno – 1 h 50 min
  • Berlin – 2h
  • Wrocław – 2h 15 min
  • Praga – 3h

Jeśli lubicie zakupy, koniecznie odwiedźcie słynny bazar „Manhattan” w Łęknicy. To miejsce, gdzie można znaleźć wiele lokalnych produktów, które są jedynymi w swoim rodzaju.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku proponujemy spływy kajakowe zorganizowane przez niezależną agroturystykę w Bronowicach. W okolicy są także kąpieliska i zbiorniki wodne idealne do wędkowania, a spacerując po okolicy można spotkać dziką przyrodę w jej naturalnym środowisku.

Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia naszej winnicy SubTilia w Gniewoszycach. Przyjedźcie i sami przekonajcie się o niezwykłych atrakcjach, które czekają na Was w tej pięknej okolicy. Będzie to niezapomniane doświadczenie, które z pewnością zechcecie powtórzyć.